متخصص ارتوپدی خوب در تهران

امروزه مشکلات ارتوپدی با وجود علاقه عموم به انجام فعالیت های ورزشی و برخی از صدمات وارده بیشتر از قبل شده است و همین امر موجب می شود تا افراد نیاز بیشتری به مراجعه به متخصص ارتوپدی داشته باشند .

در حالی که عدم شناخت درست از دکتر ارتوپد و مراجعه به افراد غیر متخصص سبب می شود تا مشکلاتی بیشتری برای افراد به وجود آید . لذا بهتر است در صورت ابتلا به مشکلات ارتوپدی ابتدا در خصوص متخصص ارتوپدی شناخت لازم را بدست آورید سبب مراجعه نماید تا از بروز مشکلات ناشی از درمان نامناسب و بروز عوارض پیشگیری نمایید .

متخصص ارتوپدی در سعادت آباد

متخصص ارتوپدی

ارتوپدی، یک رشته تخصص پزشکی است که به بررسی آسیب ها و بیماری های مرتبط با سیستم استخوانی و اسکلتی بدن، از جمله استخوان ها، مفاصل، رباط ها، تاندون ها، عضلات و اعصابی می پردازد که امکان راه رفتن و انجام کارها را برای تان مقدور می سازند. در این مقاله به جوانب مختلف متخصص ارتوپدی خوب در تهران و حوزه درمان و تشخیصی وی پرداخته می شود.

اقدامات ارتوپدی برای تمامی سنین از نوزادان تازه متولد شده گرفته تا ورزشکاران جوان و افراد مسن مبتلا به آرتریت، انجام می شود. احتمال شکستگی استخوان در تمامی سنین وجود دارد.

جراح ارتوپد خوب

جراحان ارتوپد، به درمان و بررسی موارد زیر می پردازند:

 • تشخیص هر گونه آسیب و اختلال
 • درمان با مصرف دارو، ورزش و تمرینات بدنی، گچ گرفتن، جراحی و یا سایر روش های درمانی
 • توان بخشی با ورزش و فیزیوتراپی جهت بازیابی قوای عضلانی و بهبود دامنه حرکتی و عملکردی
 • ارائه اطلاعات مفید به بیماران و درمان هایی جهت پیشگیری از بروز آسیب و یا به تاخیر انداختن روند پیشرفت بیماری

این در حالی است که متخصصین ارتوپدی آشنایی کامل با سیستم اسکلتی بیمار دارند، و تعدادی از این متخصصین مانند دکتر محمدعلی عنایت الهی، فوق تخصص جراحی لگن و زانو از آمریکا می باشد.

زمان مراجعه به متخصص ارتوپدی

بهترین زمان مراجعه به یک متخصص ارتوپدی ابتدای ابتلا به بیماری های ارتوپدی است، زمانی که فردی مبتلا به بیماری است، بایستی سعی نماید بدون اتلاف وقت و پرهیز از درمان های خودسرانه به یک متخصص ارتوپدی خبره مراجعه نماید تا از شدت پیشرفت بیماری بکاهد . همچنین در صورتی که آسیب دیدگی بر شما وارد شده باشد بهتر است افراد بدون هیچگونه اتلاف وقت به پزشک مراجعه نماید، زیرا درمان دیرهنگام و یا خودسرانه پس از آسیب دیدگی ها می تواند عوارض جبران ناپذیری را برای افراد به همراه داشته باشد .

دکتر محمدعلی عنایت اللهی متخصص ارتوپدی و دارای فلوشیپ فوق تخصصی جراحی تعویض مفصل با بهره گیری از دانش روز دنیا به درمان بیماری های در زمینه ارتوپدی می پردازند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره تماس۰۹۲۰۳۰۰۸۵۲۰ بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام دکتر محمدعلی عنایت الهی مراجعه نمائید.

متخصص ارتوپدی خوب را چگونه انتخاب کنیم؟

جراح ارتوپدی، پزشک متخصصی است که در زمینه تشخیص و درمان آسیب های اسکلتی و استخوانی، تخصص کامل دارد. جهت تشخیص این قبیل بیماری ها و آسیب ها، متخصص ارتوپدی ابتدا به بررسی سوابق پزشکی بیمار، و معاینات بالینی و فیزیکی می پردازد، تا وجود هر گونه آسیب در گذشته نیز مشخص گردد.

با تشخیص صحیح و به موقع، بهترین گزینه درمانی برای بیمار در نظر گرفته خواهد شد. اقدامات درمانی تجویز شده از سوی متخصص عبارتند از:

 • درمان های غیر جراحی

امکان درمان بسیاری از مشکلات و بیماری های ارتوپدی از طریق درمان های غیر جراحی مانند: مصرف دارو، ورزش و یا فیزیوتراپی وجود دارد. در بسیاری از موارد، ترکیبی از روش های گفته شده نیاز می باشد.

در صورتی که با درمان های گفته شده بهبودی در درد و شرایط بیمار مشاهده نشود، درمان جراحی تجویز خواهد شد.

 • درمان جراحی

روش های جراحی عبارتند از:

 • آرتروسکوپی. روشی است که در آن، جراح با استفاده از ابزاری به نام آرتروسکوپ، به بررسی، تشخیص و درمان مشکلات مفصلی می پردازد.
 • جوش دادن. در این روش، استخوان ها به وسیله دستگاه داخلی و میله، و یا گرافت استخوانی، جوش می خورند.
 • تثبیت داخلی. در این روش، قطعات شکسته شده استخوان، با استفاده از میله و یا پیچ های فلزی، در موقعیت صحیح خود، و تا زمان بهبودی کامل استخوان قرار می گیرند.
 • تعویض مفصل. در این شیوه جراحی، مفصل مصنوعی که اصطلاحا پروتز نامیده می شود، جایگزین مفصل آسیب دیده خواهد شد. برای مثال در جراحی تعویض مفصل ران، لگن جایگزی شده و در جراحی تعویض مفصل زانو، زانو جایگزین می شود.
 • استئوتومی. این روش، به اصلاح و رفع تغییر شکل استخوان می پردازد.
 • ترمیم بافت های نرم. ترمیم بافت های نرم مانند پارگی تاندون ها و رباط ها.

متخصص ارتوپدی

بهترین متخصص ارتوپدی در تهران

ویژگی های بهترین متخصص ارتوپدی

امروزه انتخاب یک متخصص ارتوپدی خوب کمی دشوار شده است، بویژه در کلان شهرهای بزرگ همچون تهران شناخت بهترین متخصص ارتوپدی برای عموم افراد سخت است و سبب شده تا مشغله های ذهنی برای افراد شده است . ما در ادامه قصد داریم به برخی از ویژگی های بهترین متخصص ارتوپدی اشاره نماییم، برایکسب آگاهی بیشتر با ما همراه باشید …

بیمار محور بودن

صبور بودن دکتر ارتوپد و توانایی برقراری ارتباط با افراد یکی از مهمترین ویژگی های یک متخصص ارتوپدی خوب به شمار می آید، زیرا یکی از روش های تشخیصی ارتوپدی در ابتدای هر امر اخذ شرح حال از بیمار است و توانایی برقراری ارتباط با بیمار می تواند به تشخیص بیماری های ارتوپدی توسط پزشک کمک بسیاری نمایید .

تجربه و مهارت متخصص ارتوپدی

خبره بودن متخصص ارتوپدی یکی از عواملی است که در روند نتیجه درمان تاثیر بسزایی دارد . لذا برای اطلاع از تجربه و مهارت یک دکتر ارتوپد خوب می توانید از سوابق و نظرات مراجعه کنندگان ایشان کمک بگیرید .

موقعیت جغرافیایی مطب متخصص ارتوپدی

ترافیک های بین شهری یکی از معضلات جامعه امروزی است که سبب شده تا دسترسی بیماران به مطب های پزشکی کمی سخت شود و در دسترس بودن مطب های پزشکی یکی از پوئن های مثبت یک پزشک به شمار می آید، اما باید دقت داشته که تنها یک پزشک را به دلیل موقعیت جغرافیایی انتخاب نکنیم .

آشنایی با تکنیک های روز پزشکی

علم پزشکی روز به روز در حال پیشرفت است به هیمن خاطر با به پایان رسیدن تحصیلات، بهتر است آموزش های پزشکی را کنار نگذارید و اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید تا با تکنیک های روز دنیا به درمان بیماری ها بپردازید و از پیشرفت بیماری بکاهید .

کلام آخر

هدف از این مقاله کمک به جامعه بشری و شناخت هرچه بیشتر عموم افراد با ویژگی های بهترین متخصص ارتوپدی در تهران است تا بتوانیم بیش تر از پیش از بروز عوارض زیاد ناشی از افراد غیرمتخصص بکاهیم . امیدواریم مطالب این مقاله شما را در شناختمتخصص ارتوپدی خوب موثر باشد .

برچسب گذاری توسط , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 5 =