متخصص ارتوپدی

ارتوپدی، تخصص پزشکی است که به بررسی آسیب ها و بیماری های مرتبط با سیستم استخوانی و اسکلتی بدن، از جمله استخوان ها، مفاصل، رباط ها، تاندون ها، عضلات و اعصابی می پردازد که امکان راه رفتن و انجام کارها را برای تان مقدور می سازند. در این مقاله به جوانب مختلف متخصص ارتوپدی و حوزه درمان و تشخیصی وی پرداخته می شود.

اقدامات ارتوپدی برای تمامی سنین از نوزادان تازه متولد شده گرفته تا ورزشکاران جوان و افراد مسن مبتلا به آرتریت، انجام می شود. احتمال شکستگی استخوان در تمامی سنین وجود دارد.

جراح ارتوپد خوب

جراحان ارتوپد ، به درمان و بررسی موارد زیر می پردازند:

 • تشخیص هر گونه آسیب و اختلال
 • درمان با مصرف دارو، ورزش و تمرینات بدنی، گچ گرفتن، جراحی و یا سایر روش های درمانی
 • توان بخشی با ورزش و فیزیوتراپی جهت بازیابی قوای عضلانی و بهبود دامنه حرکتی و عملکردی
 • ارائه اطلاعات مفید به بیماران و درمان هایی جهت پیشگیری از بروز آسیب و یا به تاخیر انداختن روند پیشرفت بیماری

این در حالی است که متخصصین ارتوپدی آشنایی کامل با سیستم اسکلتی بیمار دارند، و تعدادی از این متخصصین مانند دکتر محمد علی عنایت الهی، فوق تخصص جراحی لگن و زانو از آمریکا می باشد.

جراح ارتوپدی ، پزشک متخصصی است که در زمینه تشخیص و درمان آسیب های اسکلتی و استخوانی، تخصص کامل دارد. دکتر محمدعلی عنایت اللهی متخصص جراحی ارتوپدی و دارای فلوشیپ فوق تخصصی جراحی تعویض مفصل با بهره گیری از دانش روز دنیا به درمان انواع بیماری های ارتوپدی می پردازند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به متخصص ارتوپدی با شماره تماس ۰۹۲۰۳۰۰۸۵۲۰ و  بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

متخصص ارتوپد خوب در تهران

جراح ارتوپدی ، پزشک متخصصی است که در زمینه تشخیص و درمان آسیب های اسکلتی و استخوانی، تخصص کامل دارد. جهت تشخیص این قبیل بیماری ها و آسیب ها، متخصص ارتوپدی ابتدا به بررسی سوابق پزشکی بیمار، و معاینات بالینی و فیزیکی می پردازد، تا وجود هر گونه آسیب در گذشته نیز مشخص گردد.

متخصص ارتوپدی

متخصص ارتوپدی

با تشخیص صحیح و به موقع، بهترین گزینه درمانی برای بیمار در نظر گرفته خواهد شد. اقدامات درمانی تجویز شده از سوی متخصص عبارتند از:

 • درمان های غیر جراحی

امکان درمان بسیاری از مشکلات و بیماری های ارتوپدی از طریق درمان های غیر جراحی مانند مصرف دارو، ورزش و یا فیزیوتراپی وجود دارد. در بسیاری از موارد، ترکیبی از روش های گفته شده نیاز می باشد.

در صورتی که با درمان های گفته شده بهبودی در درد و شرایط بیمار مشاهده نشود، درمان جراحی تجویز خواهد شد.

 • درمان جراحی

روش های جراحی عبارتند از:

 • آرتروسکوپی . روشی است که در آن، جراح با استفاده از ابزاری به نام آرتروسکوپ، به بررسی، تشخیص و درمان مشکلات مفصلی می پردازد.
 • جوش دادن. در این روش، استخوان ها به وسیله دستگاه داخلی و میله، و یا گرافت استخوانی، جوش می خورند.
 • تثبیت داخلی. در این روش، قطعات شکسته شده استخوان، با استفاده از میله و یا پیچ های فلزی، در موقعیت صحیح خود، و تا زمان بهبودی کامل استخوان قرار می گیرند.
 • تعویض مفصل. در این شیوه جراحی، مفصل مصنوعی که اصطلاحا پروتز نامیده می شود، جایگزین مفصل آسیب دیده خواهد شد. برای مثال در جراحی تعویض مفصل ران ، لگن جایگزی شده و در جراحی تعویض مفصل زانو ، زانو جایگزین می شود.
 • استئوتومی. این روش، به اصلاح و رفع تغییر شکل استخوان می پردازد.
 • ترمیم بافت های نرم. ترمیم بافت های نرم مانند پارگی تاندون ها و رباط ها.
برچسب گذاری توسط ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =